Om een opname in TheA te bespreken, plan je een eerste gesprek via de website of app van Mynexuzhealth. Voor je dit doet, heb je eerst nagekeken of er beschikbare tijdsloten zijn en of je voldoet aan de opnamevoorwaarden.
Maak de afspraak op naam van je kind
1. Log in op de website of app
Surf naar www.nexuzhealth.com en klik op de knop ‘Login Mynexuzhealth’. Kies uit een van de mogelijkheden om je aan te melden. Je hebt hiervoor de identiteitskaart van een ouder nodig of de app itsme. Als je bent ingelogd, ga je naar de volgende stap.
Kind ouder dan 15? Dan kan je ook inloggen met de gegevens van je kind en mag je stap 3 overslaan.
2. Selecteer de naam van het kind
Klik bovenaan rechts op het account-icoon. Je ziet je eigen naam verschijnen, maar daaronder ook de naam van je kind. Je klikt op de naam van het kind waarvoor je de afspraak wil maken.
Zie je de naam van je kind niet staan? Dan is het digitaal dossier van je kind waarschijnlijk nog niet gekoppeld aan het jouwe. Dit moet je eerst in orde brengen voordat je de afspraak kan maken. Je maakt geen afspraak onder je eigen naam.
3. Klik in Mynexuzhealth op 'Boek nu'
Zoek het kalendericoon en klik op de knop 'Boek nu'. Je selecteert AZ Sint-Maarten uit het overzicht van ziekenhuizen en gaat naar de volgende pagina.
4. Selecteer de juiste dienst
Via ‘Diensten’ selecteer je ‘TheA Aanmeldingen’. Je doorloopt een vragenlijst die controleert of alles in orde is voor de aanmelding. Dit zijn de opnamevoorwaarden. Als dit niet in orde is, kan je geen afspraak maken.
5. Kies een van de vrije momenten
Je kiest een moment waarop de sociaal werker van TheA je mag opbellen. Nadien overloop je alle gegevens en bevestig je de afspraak.
De reden van afspraak moet je niet invullen. We bespreken dit tijdens het telefonische gesprek. Als je wilt dat we voor dit gesprek de situatie bespreken met je hulpverlening, dan vermeld je op deze plaats het telefoonnummer van de betrokken hulpverlener.
- Bevestiging: bewaar of print je bevestiging. In Mynexuzhealth vind je de gemaakte afspraak ook terug onder 'Afspraken'.
- Herinnering: als je graag een herinnering krijgt van de afspraak, kan je dit aanduiden in jouw profielinstellingen in Mynexuzhealth. Bij ‘Emailvoorkeuren’ kan je aanduiden waarrond je graag geïnformeerd wil worden.
Opgelet: De afspraak die je gemaakt hebt, is een telefonisch gesprek. We verwachten je niet ter plaatse hiervoor. Dit staat fout in het bevestigingsbericht en kunnen we jammer genoeg niet aanpassen.
6. Controleer jouw contactgegevens in Mynexuzhealth
Kijk zeker tijdig je contactgegevens na in het profiel van jouw kind op Mynexuzhealth. Vul deze aan zodat we je vlot kunnen bereiken.
Als deze niet zijn ingevuld, kunnen wij je ook niet contacteren. In dat geval moet je zelf een nieuwe afspraak maken.
7. Bezorg de verwijsbrief
Bezorg binnen 24 uur na het maken van de afspraak de verwijsbrief aan onze dienst via het algemeen mailadres thea.azsintmaarten [at] emmaus.be. Wij zullen deze nadien toevoegen aan het dossier van jouw kind. Als wij deze verwijsbrief niet tijdig ontvangen, dan moeten we de afspraak annuleren.
Een afspraak annuleren of verplaatsen?
Verwittig minstens 24 uur op voorhand.
- Als je jouw afspraak wilt annuleren, kan je dit zelf doen via de app of website van Mynexuzhealth.
- Als je de afspraak wilt verplaatsen, dan kan dit ook via de app als er nog vrije sloten beschikbaar zijn. Als dat niet het geval is, stuur dan een mailtje naar ons algemeen mailadres theA.azsintmaarten [at] emmaus.be.