Dr. Rafael Machado Tironi vervoegde op woensdag 1 oktober de dienst anesthesie van AZ Sint-Maarten.
Dr. Machado Tironi startte zijn studies geneeskunde in Uruguay en zette deze verder aan de KU Leuven. Daarna volgde hij de specialisatie anesthesie aan de KU Leuven waar hij in 2014 afstudeerde.
Een jaar later, in 2015, behaalde hij de bijkomende specialisatie intensieve zorg aan de Vrije Universiteit Brussel.
Aansluitend startte hij als staflid op de dienst anesthesie en intensieve zorg in het Jan Palfijnziekenhuis in Merksem. Hier heeft hij tien jaar gewerkt als anesthesist en intensivist.
Leer dr. Rafael Machado Tironi kennen aan de hand van 4 vragen
Waarom je keuze voor AZ Sint-Maarten?
“Ik heb bewust gekozen om mijn carrière verder te zetten in AZ-Sint Maarten omdat het een groot en modern ziekenhuis is met een uitgebreid zorgaanbod en een uitstekende ligging. Het ziekenhuis straalt bovendien een duidelijke toekomstvisie uit, en toont sterke ambities om te innoveren. Ook biedt het kwalitatieve zorg aan patiënten, en dit in een snel veranderende en evoluerende gezondheidszorg.”
Wat inspireert jou?
“Al vroeg in mijn opleiding, lag mijn interesse bij anesthesie en intensieve zorg. Anesthesie is een heel boeiende medische discipline, die de patiënt op een holistische wijze benadert. De combinatie van het technische aspect met het diagnostische werk, spreekt me erg aan. Als anesthesist komen we in contact met allerlei chirurgische en medische disciplines en patiënten van alle leeftijden.”
Wat vind je belangrijk in jouw job?
“Dat ik het beste van mezelf kan bieden, zowel voor de patiënt als voor het team. Ik vind het belangrijk om, samen met het team, te zoeken naar innoverende toepassingen om mijn werk te blijven verbeteren.”
Wat is jouw lievelingsplek buiten het ziekenhuis?
“Nieuwe plaatsen, die ik samen met mijn gezin ontdek.”